Dubový med manový 370 g

Dubový med manový pochází ze 100% ekologicky čistého prostředí hlubokých dubových lesů Stranža-Sakar (Bulharsko). Od květových medů se liší tím, že není získáván z nektaru květů, ale ze šťávy (nektaru - many), kterou produkuje drobný hmyz (puklice, mšice atd.), živící se mízou z listů dubu a tuto šťávu (nektar – manu) vylučují. Šťávu sbírají včely (i jiný hmyz) a přetvářejí ji na med, v němž je síla mízy dubu.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 208
179 Kč
Dubový med manový 370 g
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 2 000 Kč
Kvalitní produkty
Kvalitní produkty
od nejlepších výrobců
Dárek zdarma
Dárek zdarma
ke každé objednávce nad 2 000 Kč
Fair trade
Fair trade

Dubový med manový pochází ze 100% ekologicky čistého prostředí hlubokých dubových lesů Stranža-Sakar (Bulharsko). Od květových medů se liší tím, že není získáván z nektaru květů, ale ze šťávy (nektaru - many), kterou produkuje drobný hmyz (puklice, mšice atd.), živící se mízou z listů dubu a tuto šťávu (nektar – manu) vylučují. Šťávu sbírají včely (i jiný hmyz) a přetvářejí ji na med, v němž je síla mízy dubu.

Takto vytvořený hustý tmavý manový med má oproti medům květovým mnohem vyšší obsah glukózy (jednoduchého cukru) a minerálů. Oproti květovým medům má mnohé výhody:

  • je vhodný i pro alergiky (dík nízkému obsahu pylu)
  • je okamžitým přínosem energie (dík vysokému obsahu glukózy)
  • posiluje příčně pruhované svalstvo, včetně srdce (dík základu – mízy z dubu)
  • pomaleji krystalizuje

Je vhodné užívat jej s L-KOMPLEX H TECHNOLOGY, který zajišťuje pročištění a správnou funkci cévního (kardiovaskulárního) systému (na principu NO terapie).

Produkce manovice je velmi závislá na počasí: manovici nesmí spláchnout déšť, nesmí zasychat vlivem horka - závisí na přemnožení hmyzu (mšice, puklice), které se opakuje v několikaletých cyklech. Celá oblast Stranža-Sakar je chráněna správou FSC a WWF. Produkce medů je pravidelně kontrolována a certifikována.