Lipový med 370 g

Lipový med 370 ml Lipový med 370 ml

Napište první recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Skladem

160,00 Kč

Rychlý přehled

Jantarově nazlátlá barva, výrazná vůně a intenzivní chuť s lehce nahořklou koncovkou způsobenou přítomností mentolových silic, jsou charakteristické pro jeden z nejkvalitnějších medů - lipový med.

Detaily

Lípa malolistá nebo též Lípa srdčitá (Tilia cordata) je statný opadavý listnatý strom s košatou vysokou korunou dorůstající až 30 metrů výšky. Tento krásný strom, který je i našim národním symbolem, má své kořeny v Evropě a je užitečný a ceněný v mnoha směrech. Jantarově nazlátlá barva, výrazná vůně a intenzivní chuť s lehce nahořklou koncovkou způsobenou přítomností mentolových silic, jsou charakteristické pro jeden z nejkvalitnějších medů. Lipový med pochází z nektaru lipových květů, často s významným podílem lipové medovice. Krystalizuje do hrubších struktur a po delší době. Je energetickou potravinou obsahující jednoduché lehce stravitelné cukry, bílkoviny, minerální látky a vitamíny. Pro vysoký obsah jednoduchých cukrů je vhodný k rychlému posilnění organismu. Má vysokou enzymovou aktivitu, působí uklidňujícím a uvolňujícím dojmem, podporuje produktivitu a kreativitu, a proto je vhodný pro lidi, kteří musí hodně duševně pracovat. Usnadňuje vykašlávání a vykazuje protizánětlivé účinky. V zimních měsících je ideální prevencí proti nachlazení, jeho aroma se výborně pojí s bylinnými čaji. Velmi chutný je také jako sladidlo do bílého jogurtu. Medem můžeme v některých případech zcela nahradit cukr a využívat jej jako přírodní sladidlo. Používá se jako přísada při pečení některých dezertů a vánočního cukroví, protože díky svým vlastnostem podtrhuje jedinečnost chuti. Včelky sbírají nektar ze stromů lípy nejvíce odpoledne a navečer, proto lipový med ztělesňuje plnou sílu teplého podvečera mystickou vůní.

Výživové údaje 100g: energie: 324 kCal/1355 kJ, bílkoviny: 0g, sůl: 0g, tuky: 0g, z toho nasycené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 80.7g, z toho cukry 80g.


poslat dotaz

Další informace

balení 370 g
více info (PDF) Ne
Země původu Bulharsko