Grepový olej BIO 105 ml

BIO panenský grepový olej za studena lisovaný ze semen vybraných grepů. Obsahuje kyselinu listovou (vit. B 9), vitamíny (C, B1 a K), minerály a stopové prvky (draslík – K, Vápník – Ca, železo – Fe) a bioflavonoidy (naringenin, quercetin, campherol, hesperidin, apigenin, rutin).

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Kód: 70
1 020 Kč
Grepový olej BIO 105 ml
Grepový olej
Tip
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 2 000 Kč
Kvalitní produkty
Kvalitní produkty
od nejlepších výrobců
Dárek zdarma
Dárek zdarma
ke každé objednávce nad 2 000 Kč
Fair trade
Fair trade

Historie grapefruitu

Grapefruit, zkráceně grep (botanicky Citrus paradisi nebo Citrus × paradisi), je subtropická dřevina pěstovaná pro své citrusové plody stejného názvu. Poprvé byl objeven na ostrově Barbados v Karibském moři, odtud byl dovezen do Ameriky. Původně se pěstoval jako okrasná rostlina. Jako ovoce je však populární až od 19. století. Pěstuje se na Floridě, v Brazílii, Kalifornii, Texasu, Izraeli, ale i v Turecku, Španělsku, v jižní Itálii, na Sicílii. Dnes známe čtyři barevné formy: bílý, žlutý, růžový a červený. Není výborný nejen jako ovoce, byť je poněkud trpký. Bylo též zjištěno, že v jadérkách je ukryta spousta účinných látek s pozitivními účinky na lidský organismus. Každé semínko je vlastně malý zázrak. Skrývá v sobě, ukrytou v genech, budoucí podobu celé rostliny, ať už jde o kopretinu, mrkev nebo třeba stometrovou sekvoj. Je možné říci, že semínko, jako takové obecně, obsahuje koncentrát síly budoucí rostliny a to nejen z hlediska koncentrace daných látek, ale i z hlediska energie skrývající se v něm.

Semínka grapefruitů, která sice nejsou z těch nejmenších, ale přesto se vám jich na dlaň vejde nespočet, začala budit zaslouženou pozornost.

Výjimečnosti substance, skrývající se v grepových jadérkách, si poprvé všiml v roce 1980 jistý Jacob Harich, kterého udivilo, že grepová semínka na jeho kompostu neshnila. Tento bývalý nukleární fyzik, toho času lékař (imunolog, gynekolog) a amatérský zahradník, se okamžitě chytil obrovské příležitosti a začal se věnovat zkoumání tohoto podivuhodného fenoménu, což mu později vyneslo nemálo ocenění. Díky Harichovi se od roku 1990 extrakt a olej z grepových jadérek začal užívat a od té doby seznam možných využití této zázračné substance neustále roste. Do oka padla i farmaceutickým firmám, takže grapefruit zažívá svůj velký comeback v podobě oleje lisovaného z jeho jadérek. Ten je mimořádně vysoce kulinářsky ceněn.

Obsah účinných látek a jejich účinky

V jadérkách grapefruitu je obsaženo velké množství bioflavonoidů (quercetin, hesperidin, rutin, apigenin, campherol a naringenin).

Na základě laboratorních výzkumů bylo zjištěno, že grepové semínko je bohaté též na množství vitaminu C, B1 a K, mimořádně důležité kyseliny listové (vitamín B9), draslíku (K), železa (Fe) a vápníku (Ca).

Grapefruitový olej, který vám předkládáme, je získáván z jader bílých a žlutých grepů pěstovaných BIO způsobem na EKOfarmách jižní Itálie a Sicílie. Lisován je ve Francii na špičkových lisovacích zařízeních za přísných hygienických podmínek v ochranné atmosféře, za studena, a je z prvního lisu.

 

Využívá se i pro kosmetický průmysl.