Pupalkový olej 250 ml

Získává se lisováním zralých semen pupalky dvouleté. Pupalkový olej je svým vysokým obsahem biologicky aktivních látek pro lidské zdraví velkým přínosem, stojí dokonce na pomezí potraviny a léku. Má velmi široké použití pro každého, jen je třeba se o jeho kvalitách dozvědět a naučit se je využívat. Pupalce se říká „ženská pilulka“, protože je vhodná na ženský vnitřek. Jako jediný z panenských olejů má pozitivní vliv při roztroušené skleróze.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
12.6.2023
Kód: 82
650 Kč
Pupalkový olej 250 ml
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 2 000 Kč
Kvalitní produkty
Kvalitní produkty
od nejlepších výrobců
Dárek zdarma
Dárek zdarma
ke každé objednávce nad 2 000 Kč
Fair trade
Fair trade

Pupalkový olej se získává se lisováním zralých semen pupalky dvouleté. Pupalkový olej je svým vysokým obsahem biologicky aktivních látek pro lidské zdraví velkým přínosem, stojí dokonce na pomezí potraviny a léku. Má velmi široké použití pro každého, jen je třeba se o jeho kvalitách dozvědět a naučit se je využívat. Pupalce se říká „ženská pilulka“, protože je vhodná na ženský vnitřek. Jako jediný z panenských olejů má pozitivní vliv při roztroušené skleróze.

Charakteristika pupalkového oleje

Pupalkový olej olej je zdrojem nenasycených mastných kyselin, které náš organismus potřebuje k biosyntéze životně důležitých látek, souhrnně označovaných jako eikosanoidy. Jsou to biologicky aktivní látky (zjednodušeně srovnatelné s hormony), které ovlivňují řadu funkcí lidského organismu – regulují krevní tlak, srdeční činnost, srážlivost krve, funkci trávícího a dýchacího systému, porodní funkce, imunitní reakce a zasahují pozitivně do řady patologických dějů, jako je rozvoj zánětů nebo mechanismus vzniku bolesti a jiné.

Olej z pupalky se používá jako doplněk výživy, protože obsahuje látky, které se v běžné stravě vyskytují v zanedbatelném množství. Dodává nám vysoce nenasycené (ochranné) mastné kyseliny, zejména kyselinu linolovou (obsahuje jí asi 70 %) a velmi cennou kyselinu gama-linoleovou (GLA), které obsahuje přibližně 9 %. Tato kyselina se v organismu mění na prostaglandiny, které zabraňují zadržování sodíku a vody a působí tak proti zvyšování hmotnosti například před menstruací. Účinné složky pupalkového oleje však obnovují i další důležité biochemické pochody v organismu. Pomáhají regulovat krevní tlak, metabolismus tuků a krevní srážlivost.

Účinky pupalkového oleje

  • snižuje menstruační potíže, je vhodný i pro ženy v klimakteriu
  • podporuje prokrvení končetin, omezuje tvorbu křečových žil
  • zlepšuje kvalitu pleti, vlasů a nehtů
  • snižuje riziko infarktu, mrtvice a angíny pectoris
  • doporučuje se u roztroušené sklerózy, schizofrenii a Parkinsonově chorobě
  • snižuje hmotnost urychlením spalování kalorií
  • zlepšuje sexualitu (animo) žen
  • příznivě ovlivňuje funkci jater
  • působí protizánětlivě na klouby
  • působí proti zánětům očních víček, slzení a pálení očí

Pupalkový olej a použití

Vnitřně - doporučená denní dávka je 1,5 – 3 g, tj. 1 – 2 mokka lžičky po jídle. Olej má neutrální až nahořklou chuť, proto je vhodné, především dětem, olej rozmíchat například v jogurtu, přidat do salátů nebo polévek atd. V lahvičkách rozšiřuje oproti oleji v želatinových tobolkách možnosti použití i do kuchyně, například do dětské výživy, salátů, mléčných i kysaných výrobků, majonéz, polévek a dalších hotových pokrmů.

Zevně - k dosažení jemné pleti je možné olej vmíchat do pleťového krému či mléka, přírodní pleťové masky nebo použít k masážím. Při očních problémech se maže na víčka.

Pupalkový olej a použitelnost

Trvanlivost pupalkového oleje je při teplotě od 5° do 15 °C jeden rok, po otevření olej uchovejte v chladničce a spotřebujte do 3 měsíců. Olej se nesmí vařit, musí se ukládat do tmy a chránit před světlem.

Využití pupalkového oleje v kuchyni

Pupalkový olej pouze do tvarohu, tvarohových pomazánek a neochucených jogurtů – NEZAHŘÍVAT!