Rajčatový olej BIO 105 ml

Rajčatový olej je za studena lisovaný olej ze semen speciální odrůdy rajčat HLLS. Badatelem dr. Giovannuccim zkoumajícího toto semeno byla objevena látka lykopen nacházející se ve velké koncentraci i v oleji z daných semen. Lykopen je dle zmíněného badatele znám jako nejsilnější antioxidant rostlinného původu.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 85
639 Kč
Rajčatový olej BIO 105 ml
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při nákupu nad 2 000 Kč
Kvalitní produkty
Kvalitní produkty
od nejlepších výrobců
Dárek zdarma
Dárek zdarma
ke každé objednávce nad 2 000 Kč
Fair trade
Fair trade

Rajče jedlé, též lilek rajče (Solanum lycopersicum L., 1753) je trvalka bylinného charakteru pěstované jako jednoletka pro dužnaté bobule. Patří do čeledi lilkovitých. Pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Kultivovali ho již Aztékové a Inkové. Plodem je bobule, rajské jablko neboli rajčátko, zkráceně rajče. Je to zelenina -  jednoletka nepříliš náročná, dobře odolává chladu, lze ji proto pěstovat i v mírném podnebí, kde ovšem dosahuje menšího vzrůstu. Rychle si tímto podmanila Evropu, oblíbená je tedy i na českých zahrádkách.

Jsou bohaté na beta karoteny a vitamín C, v trochu menší míře obsahuje také vitamín B.  Z více než 90 % je tvoří voda, cca 5 % sacharidů a 2,5 % bílkovin. Má vysoký podíl vláknin, naopak tuk neobsahuje téměř žádný. Krom celé řady minerálů obsahují mj. chrom.

Zralá rajčata vybarvuje složka LYKOPEN.

Lykopen je nejsilnější známý antioxidant rostlinného původu a nejvíce jej obsahuje speciální odrůda rajčat HLLS. A právě ze semen této odrůdy je lisován